How change MS SQL Collation, JAK změnit MS SQL Collation

SQL_Server

Jednou jsem takhle prováděl nějaké testování vypečené aplikace a když se mi ji nedařilo nainstalovat, zjistil jsem, že mám v MS SQL nastaveno špatně Collation (ve zkratce. – používá se pro  řazení znaků v MS SQL). No nejsem MS SQL guru a tak jsem upřímně poprvé na něco takového narazil.  V minulosti se prostě nevyskytla chybka ohledně této konkrétní věci a tak nebylo třeba se  ji zabývat. Jenže co když už máte MS SQL server nainstalovaný a nakonfigurovaný ?  Server se dá reinstalovat, což jsem stejně nakonec udělal :), protože jsem si vybral i špatnou verzi MS SQL,  ale Collation se dá změnit i bez reinstalace MS SQL.

Protože jsem dnes opět instaloval MS SQL server pro otestování app a opět jsem narazil na špatný výběr Collation v MS SQL serveru, rozhodl jsem se podělit se a vložit na tyto stránky postup,  jak lze Collation rychle změnit. Zde je prověřený postup.

 

1. Zastavte všechny MS SQL služby / (stop all MS SQL services )

2. V příkazové řádce cmd.exe pod administrátorem spusťte následující příkaz (verzi Collation je na vás, já přikládám tu , kterou jsem potřeboval) / (in cmd.exe run command let below)

Setup /QUIET /ACTION=REBUILDDATABASE /INSTANCENAME=<InstanceName>
/SQLSYSADMINACCOUNTS=<AdminAccount> /[SAPWD=<Password>
/SQLCOLLATION=Latin1_General_CI_AS

3. Spusťte všechny MS SQL služby / ( start all MS SQL services)

 

MSSQLCollation

Jak připojit SQLDeveloper k OracleDB – školní projekt; How Connect SQLDeveloper to OracleDB

Toto je návod jak připojit SQLDeveloper k OracleDB – Express .(V mém případě běží Oracle DB na Oracle Linuxu, který je virtualizovaný a běží na stejném železe, ze kterého se budu připojovat (notebook) Hyper-V)

Oracle

1. Je potřeba mít z počítače ze kterého se budete připojovat k OracleDB TCP/IP spojení. (ping vám toto spojení ověří) VMWARE Player umožnuje NAT

2. Pokavaď toto spojení nemáte, je potřeba nastavit si sítovou kartu na obou stranách a být v stejném subnetu.

kontrola stavu sítové karty na Lunxu Oracle DB:

IP

Teď si nastavíme Hosts file

IP v hosts musí samozřejmě odpovídat vaší lokální IP

#vi /etc/hosts

hosts

Protože jsem si změnil globální jménu db na ORACLEDBA (není nutné, ale pro jistotu udávám všechny změny v nastavení)

Provádí se z SQLPLUS.

#su – oracle

#sqlplus / as sysdba

renameGlobalName

renamedGlobalName

Vyskočíme z SQLPLUS příkazem #exit

Vlezeme si do adresáře, kde máme uložené soubory listener.ora a tnsnames.ora

oracleSettings

Upravíme listener.ora dle obrázku (pozor na mezery a znaky, velikost znaku v závorkách, chybějící mezera třeba před = vám zadělá na problémy :))

listener.ora

A nyní tnsname.ora

tnsname.ora

Ted můžeme vyzkoušet, že nám běží listener, viz. obrázek mě už nyní běží v pořádku.

#lsnrctl start listener

lsnrctl_start

 

Nyní si vytvoříme uživatele, kterého budeme používat pro připojení do Oracle DB z SQLDeveloperu. Můžete použít i implicitního uživatele “admin”, ale pro náš školní projekt bude lepší, když uživatel nebude obsahovat žádné tabulky. Ty si poté budeme moci vytvořit z SQLDeveloperu. “Uživateli musíme přiřadit oprávnění “connect, resource, dba“. V našem případě mu dáme nejvyšší oprávnění “dba“, ale standartně by to tak být němělo”

Dostaneme se opět do SQLPLUS (tučné si zadejte dle uvážení, poslední root představuje heslo uživatele martin)

#sqlplus / as sysdba

#create user martin identified by root

create_user

Nyní je čas nastavit si SQLDeveloper. viz obr.

SQLDeveloper

 

SQLDeveloperConnect

MEMORY_TARGET not supported on this system = rozběhni si vlastní Oracle DB, ať máš na čem dělat úkoly do školy :)

O Linuxu na svém blogu nic nepíšu, ale dneska udělám vyjímku.

Tak jsme dostali za DU 🙂 rozběhnout testovací Oracle DB ve virtuálním prostředí. No měl jsem tu smůlu a několik dalších studentů, že již  připravený Linux + Oracle BD od Oraclu nechtěl naběhnout. Konkrétně mi to hodilo “This kernel requires an x86-64 CPU, but only detected an i686 CPU. Unable to boot – please use a kernel appropriate for your CPU.”

 

No podporu VT-d jsem měl zaplou, navíc používám Windows 8.1 x64  + Hyper-V……..  Chvilku jsem se zabýval jak to rozběhat na VirtualBoxu, ale moc času jsem s tím ztratit nechtěl. Sehnal jsem si tedy již nainstalovaný Oracle Linux x64 od kolegy. Oracle DB jsem trochu ponastavil (:) hodně mi pomohl internet) a spustil. Když jsem však zkusil DB spustit příkazem “startup”

dostal jsem hlášku  – “MEMORY_TARGET not supported on this system”

Řešení je následující, dostaňte se do Linux shell.

editujte podle obrázu, velikost paměti nedávejte větší než máte dostupnout RAM = #vi /etc/fstab  a pak raději proveďte restart serveru “příkaz” # init 6

oracle

 

 

Microsoft Band už i u mě doma :) – osobní recenze

images

Je to sotva pár měsíců co společnost Microsoft uvedla na Americký trh svůj vlastní fitness náramek s mnoha funkcemi. Na českém  webu již proběhlo několik recenzí tohoto zařízení a dokonce ho i jeden český majitel, mimo jiné známí IT človíček představil na webu m.ihned.cz.

Protože mám to velké štěstí a moje přítelkyně je více než pozorná, všimla si jak mě toto zařízení zaujalo. Přestože se náramek prodává jen v USA a první várka měla být pouze do 5000 kusů, podařilo se jí jeden ulovit a nechat ho dopravit z Pensylvánie až do Prahy. Náramek jsem dostal k narozeninám a těžko bych si mohl představit, že by mě něco překvapilo a potěšilo víc. Náramek mám teprve první den, ale budu ho v následujících týdnech testovat a postupně přidávat na tento web své poznatky.  Doufejme, že s příchodem nového roku se opravdu objeví SDK a majitelé si budou moci i něco pro svůj náramek napsat.

WP_20141207_001 WP_20141207_005

1. Den

Tak jsem náramek nabyl a spároval se svou  Lumia 735. Notifikace jako jsou email, sms, twitter a příchozí hovor  jsem úspěšně odzkoušel. Asistentka Cortana mi rozumí asi tak stejně jako když se jí snažím něco zadat přímo přes telefon, tedy přesněji řečeno, většinou se mi podaří správná výslovnost  a Cortana provede se to, co jsem měl na mysli, což považuji za pozitivní. Odzkoušel jsem si nastavení budíku, ale jestli mě vibrování vzbudí se dozvím až zítra, tak uvidíme. 🙂 Každopádně po prvním dnu jsem nadšenej. Náramek nosím display-em dolu, zdá se mi to tak pohodlnější.

 

2.  Den vlastně není, protože se vracím napsat pár řádku po téměř týdnu používání náramku. Nosil jsem ho a nosím každý den, a to i po dvě za sebou jdoucí noci, kdy  jsem ho z ruky nesundal. Tedy krom chvilky, kdy bylo náramek téměř po 50 hodinách potřeba dobít. Opravdu náramek i dle dalších recenzí nezklame, když si na oficiálních stránkách přečtete, že vydrží až 48 hodin. Na pozadí jsem zvolil černou barvu, určitě bere méně energie než barva světlejší barvy a také si nenechávám posílat notifikace ze všech možných zdrojů.  Chodí mi jen emaily ze dvou schránek, sms, novinky , které mi posílá Cortana a příchozí hovory. Také si občas náramek zavibruje, když mi ráno zvoní budík :). UV senzor je vypnut. Kontrola denního měření tepové frekvence srdce naopak běží. Vibrování je nastaveno na medium a jas na minimum(i tak je vše vidět perfektně a hodiny pořád dost svítí, klidně bych jas ještě snížil).

V podstatě používám náramek zatím jen pro příchozí notifikace, jako hodinky a večer jsem ho dvakrát vyzkoušel pro monitorování spánku. Trochu zatím nerozumím, proč v době kdy mám spánek nejhlubší je moje tepová frekvence spíše vyšší, je dost vysoká :\, snad mi nic není. No uvidíme, ještě zkusím zjistit o způsobu měření více informací, třeba bude nějaké rozumné vysvětlení.

Náramek se ale jinak nosí pohodlně, mám doma Casio hodinky s gumovým táhlem a  nošení mi přijde v podstatě stejné.

Jestli bude čas, chtěl bych vyzkoušet reálný dosah, který je náramek schopen akceptovat pro zachování aktivní komunikace s mobilem přes bluetooth 4.0. No uvidíme, ale 20 cm zeď tomu dělá problém :).

 

wp_ss_20141213_0001 wp_ss_20141213_0002 wp_ss_20141213_0003